IV GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

     Były już piosenki zespołu "Arka Noego", piosenki turystyczne i ludowe. W tym roku postanowiono śpiewać piosenki o tematyce ekologicznej. Czwarty Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez Przedszkole Publiczne, a odbyty w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej stał się faktem. Na scenie przed koleżankami, kolegami, nauczycielkami, pracownikami przedszkoli i oddziałów zerowych oraz gościem specjalnym - panią wizytator mgr Jolantą Kalinowską-Hołubińską w zielonej scenografii i pod hasłem "Żyj z przyrodą w zgodzie" zaprezentowały się dzieci z przedszkoli w Łąkcie Górnej, Żegocinie oraz zerówek z Bytomska i Rozdziela.

Przybyłe dzieci i pozostałych gości powitała mgr Barbara Oliwa. Loża gości specjalnych.
Występ dzieci z PP w Łąkcie Górnej. Estradowa trema ? To przesada !

     Występ na estradzie i w dodatku przed mikrofonami był dla wielu dzieci niezapomnianym przeżyciem. Śpiewane piosenki były tematycznie związane z ochroną przyrody, poruszały różne związane z tym problemy, ale łączyło je jedno - radosna, spontaniczna interpretacja.

Na estradzie maluszki z PP w Żegocinie. Starszaki z Żegociny.
Dzieci z Bytomska. Rozśpiewane dzieci z Rozdziela.

     Jury, składające się z wszystkich nauczycielek obecnych na przeglądzie oraz pani wizytator, zdecydowało przyznać nagrody wszystkim grupom śpiewających przedszkolaków.

Ceremonia wręczenia nagród. Radosna wspólna zabawa.

    Po poczęstunku przygotowanym dla wszystkich uczestników imprezy, rozpoczęła się wspólna zabawa. Tegoroczny rozśpiewany Dzień Dziecka jest już za nami. Dzieci liczą jednak na to, że to nie koniec świątecznych niespodzianek. W niektórych oddziałach świętowano już wczoraj, w innych zapowiedziano imprezy na jutro.

[wstecz]