RAZ NA LUDOWO

Wszystkie dzieci i ich gości powitała Dyrektorka PP w Łąkcie Górnej mgr Barbara Oliwa.

       W tym roku wszystkie przedszkolaki gminy Żegocina bawiły się z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Raz na ludowo". Nieco opóźnione święto dzieci zorganizowane zostało 3 czerwca 2004 roku w Łąkcie Górnej, dokąd zaprosiło wszystkie przedszkolaki oraz gości specjalnych: panią wizytator Jolantę Kalinowską-Hołubińską oraz Wójta Gminy Jerzego Błoniarza Publiczne Przedszkole w Łąkcie Górnej, kierowane przez mgr Barbarę Oliwa.
       Świętowanie połączono z integracyjnym spotkaniem i trzecim już "Gminnym Przeglądem Piosenki Przedszkolnej". Przedmiotem oceny komplementarnego jury były tym razem tańce, piosenki i przyśpiewki ludowe, które bardzo udanie prezentowały kolejno dzieci z poszczególnych przedszkoli. Konkursowa część imprezy odbyła się w sąsiadującej z przedszkolem Świetlicy Wiejskiej. To tutaj powitała wszystkie dzieci, rodziców, zaproszonych gości ubrana w krakowski strój ludowy dyrektorka przedszkola mgr Barbara Oliwa. Podobnie ubrały się także pozostałe wychowawczynie, panie kucharki i pracownice obsługi. 

KONKURSOWE WYSTĘPY

Raz na ludowo
Przedszkolaki z Rozdziela Przedszkolaki z Bytomska.
Przedszkolaki z Łąkty Górnej. Przedszkolaki z Żegociny.

       Zdecydowana większość występujących na estradzie przedszkolaków także ubrała się tego dnia w ludowe stroje krakowskie. Zdecydowanie najbardziej "ludową" grupą były przedszkolaki z Bytomska, w stu procentach ubrane w stroje ludowe. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo starannie przygotowały się do występów i z przejęciem i dużym zaangażowaniem śpiewały solo, w duetach i większych zespołach ludowe piosenki, a także wykonały kilka tańców ludowych: krakowiaka, lasowiaka itp. Każdy popis nagradzany był dużymi brawami.

     Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymały wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne. Wręczali je wspólnie: pełniąca rolę gospodyni mgr Barbara Oliwa i mgr Jerzy Błoniarz, który z okazji Dnia Dziecka złożył przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia oraz zapewnił, że będzie - jako Wójt - zawsze dbał o sprawy dzieci. - Będziemy o dzieci w naszych przedszkolach dbać, abyście zawsze mogli być tak uśmiechnięci i radośni być, jak dzisiaj - powiedział gospodarz gminy.

     Swój podziw dla popisów przedszkolaków wyraziła także pani wizytator.  - Dziękuję Wam za piękne występy. Przepięknie śpiewaliście i tańczyliście. Życzę Wam dalszej wspaniałej zabawy - powiedziała Jolanta Kalinowska-Hołubińska.

Dyplomy i nagrody wręczali: mgr Barbara Oliwa oraz Wójt Gminy mgr Jerzy Błoniarz.

      Potem wszyscy przeszli przed budynek przedszkola, gdzie rozpoczęło się biesiadowanie. Dla dzieci i gości piekły się kiełbaski, a stół biesiadny zastawiono "Chłopskim jadłem". Tradycyjny chleb, kiszone ogórki, wędliny, masło i wiele innych tradycyjnych wiejskich produktów przygotowało dla swoich gości przedszkole w Łąkcie Górnej.

Tego dnia dzieci mogły wybawić się do woli. Czekały też na nie przygotowane przez panie kucharki kiełbaski.

     Dzieci z wielką ochotą poszły na plac zabaw, gdzie rozpoczęło się obleganie zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy. Radosny gwar rozlegał się dookoła. Dopisała pogoda, więc wszyscy przez kilka godzin korzystali ze świeżego powietrza. Z pewnością Dzień Dziecka roku 2004 zostanie przez przedszkolaków na długo zapamiętamy.

Na placu zabaw przed budynkiem przedszkola było tego dnia rojno i gwarno.

[wstecz]