Przegląd Piosenku Turystycznej.
DZIEŃ DZIECKA 2003

DZIEŃ DZIECKA 2003

PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

Dzień Dziecka 2003.

     Z inicjatywy Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej, a zwłaszcza dyrektorki tej placówki mgr Barbary Oliwa, zostało zorganizowane II integracyjne spotkanie wszystkich dzieci przedszkolnych z terenu gminy Żegocina. W roku ubiegłym z okazji swojego święta dzieci śpiewały piosenki popularnego zespołu "Arka Noego" oraz tańczyły w Domu Kultury w Żegocinie. W tym roku, dzięki dużej pomocy kierowniczki Młodzieżowego Schroniska w Rozdzielu mgr Janiny Orzeł i pracowników wszystkich oddziałów przedszkolnych i przedszkoli, a także innych osób, udało się zorganizować imprezę w plenerze.

     Obchody Dnia Dziecka, na które przybył z prezentami m. in. Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, składały się z dwóch zasadniczych części.

Dzień Dziecka 2003

     Najpierw odbył się Przegląd Piosenki Turystycznej. Pod budynkiem schroniska rozbrzmiewały turystyczne melodie. Solo, w duecie i w wieloosobowych zespołach przedszkolaki prezentowały kolegom, nauczycielkom i gościom piosenki zachęcające do wędrowania po szlakach turystycznych.

Dzień Dziecka 2003.

     Po każdym występie rozlegały się brawa publiczności. Także gości specjalnych w osobach: pani wizytator Jolanty Kalinowskiej-Hołubińskiej oraz Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza.

dd03.jpg (36180 bytes)

      Po zakończeniu muzycznych prezentacji pomysłodawczyni imprezy i jednocześnie prezenterka występów dzieci mgr Barbara Oliwa wręczyła wszystkim oddziałom dyplomy i nagrody, między innymi książeczki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Żegocinie. Wójt przekazał zaś dzieciom swoje prezenty w postaci słodyczy.

Dzień Dziecka 2003

     W drugiej części imprezy wszyscy przenieśli się do zacienionej dolinki, gdzie rozpalone zostało ognisko. Podczas oczekiwania na upieczenie się kiełbasek, do dzieci zwrócili się goście. Wójt Gminy Jerzy Błoniarz złożył dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzenia, a następnie powiedział: - Bardzo bym chciał, żeby ten okres dzieciństwa jak najdłużej dla Was trwał, bowiem jesteście tacy radośni, tacy mili i praktycznie nie macie żadnych obowiązków. Bardzo się cieszę, że miłość ze strony Waszych rodziców, dyrektorów, wychowawców sprawiły, że możemy dziś wspólnie z Wami w ten piękny, czerwcowy dzień się spotkać. Chcę Wam powiedzieć, że wraz z Waszą kadrą pedagogiczna postaramy się tak działać, żeby Wam w miarę niczego nie brakowało. Bądźcie zdrowe, bądźcie radosne, niech Wam będzie jak najlepiej.  Słów Wójta słuchało ponad stu przedszkolaków. Za zaproszenie podziękowała również pani wizytator Jolanta Kalinowska-Hołubińska, która powiedziała: - Po raz pierwszy skorzystałam z zaproszenia do Was. Bardzo pięknie występowałyście. Jestem wzruszona. Śpiewałam razem z Wami, ale po cichu, żeby nie zagłuszać. Z wielką radością przeżywałam każdą piosenkę. Ale moje serce najbardziej ujęła piosenka, mówiąca o tym, żeby się uśmiechnąć, bo to nic nie kosztuje. Bardzo Wam serdecznie wszystkim dziękuję.

Dzień Dziecka 2003.

    Po tych krótkich przemówieniach rozpoczęło się biesiadowanie. Pieczono kiełbaski, śpiewano, bawiono się jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Potem trzeba było powrócić do domów. Minie kilkadziesiąt lat i ci młodzi ludzie, którzy świętowali Dzień Dziecka w Rozdzielu, sami będą przygotowywać podobne imprezy dla kolejnego pokolenia przedszkolaków. Trzeba mieć nadzieję, że zrobią to równie dobrze jak teraz to zrobili ich wychowawcy.

[wstecz]